Суд відпустив з– під варти обвинувачених у справі замаху на координатора громадської організації С14 (Січ).

У проваджені Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області перебуває кримінальне провадження від 10 жовтня 2018 року за обвинуваченням трьох осіб у вчиненні закінченого замаху на умисне вбивство, тобто умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, на замовлення, способом, небезпечним для життя багатьох осіб та з корисливих мотивів, а також у носінні, зберіганні, придбанні бойових припасів, вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження щодо підозрюваних було обрано та відповідно продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 02 травня 2019 року.

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному проваджені 25 квітня надійшов до суду із клопотанням прокурора про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо вказаних обвинувачених.

Так, згідно з вимогами ст. 315 КПК України, під час підготовчого судового засідання Суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого

Читайте ще:  Пункти обігріву у Бучанській ОТГ: за якими адресами вони розташовані?

Відтак, 26 квітня під час підготовчого судового засідання (в останній робочий день перед закінченням строку дії запобіжного заходу), стороною захисту заявлено відвід прокурорам Переяслав-Хмельницького відділу Бориспільської місцевої прокуратури, який не був задоволений.

Також, ухвалами Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області прокурору відмовленов задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою щодо обвинувачених та одночасно обрано щодо них запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту із застосуванням засобів електронного контролю, строком на 2 місяці.

Нагадаємо, що 10 жовтня приблизно о 0.30 у квартирі координатора націоналістичної організації С14 в Борисполі Київської області пролунав вибух. Під час досудового розслідування було встановлено осіб, причетних до вказаного злочину. Ними виявилися двоє уродженців Чернігівської області та мешканець м. Бориспіль. Як встановлено в ході розслідування, обвинувачені намагалися вчинити умисне вбивство на замовлення активіста. Для цього кинули гранату у вікно будинку, де мешкав координатор націоналістичної організації С14. Тоді потерпілого не було вдома, але постраждав його батько. Також відомо, що замовник вбивства координатора С14 Сергія Мазура передав виконавцям суму у розмірі 3 тисячі доларів США. А ось причиною нападу на активіста послужила його громадська діяльність.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *