З 6 червня за незаконне носіння військової форми встановлена адміністративна відповідальність, а за наругу над могилами захисників –кримінальна

6 червня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу, наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України, та деяких інших осіб» (№9217). За це рішення проголосували  235 парламентарів.

Отже, за купівлю, продаж або обмін ордену, медалі, нагрудного знаку, а так само їх привласнення або носіння особою, що не має на те права передбачене підвищення штрафу (з 17-34 грн до 850-1700 грн) з конфіскацією відповідного ордену, медалі, нагрудного знаку. Штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн доведеться заплатити за незаконне виготовлення орденів і медалей та їх збут тягнуть за собою накладення штрафу А за повторні такі правопорушення штрафи збільшаться удвічі.

За Незаконне носіння військової форми зі знаками розрізнення військовослужбовців передбачене попередження або накладення штрафу від 2500 до 3400 грн з конфіскацією. За повторення такого правопорушення –  штраф від 3400 до 6800 грн або ж громадські роботи на термін від 30 до 40 годин.

Змінами в Кримінальному кодексі передбачено обмеження свободи на термін від 3 до 5 років або позбавлення волі на той же термін за осквернення або руйнування братської могили або пам’ятника, побудованого в пам’ять тих, хто захищав незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в АТО (ООС).

Джерело: Ліга:закон

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *