24 листопада Бориспільщина вшанувала пам’ять невинно загиблих людей. Біля Меморіального комплексу Жертвам Голодомору 1932-1933 років на території Гірської сільської ради відбувся мітинг-реквієм. Захід був проведений за участі керівництва районної державної адміністрації, районної ради, сільських голів, депутатів, небайдужої громадськості та духовенства.

У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., але Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим інструментом тоталітарного сталінського режиму проти українців.

Саме в 30-ті роки, за даними істориків, коли Господь послав Україні врожай – може не найщедріший, але достатній для того, щоб був і хліб, і до хліба, від голодної смерті загинуло від 4 до 10 млн. людей.

«Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося», – наголосив в офіційному зверненні до громадян голова Бориспільської районної державної адміністрації Олександр Туренко.

Учасники заходу вшанували пам’ять багатомільйонного українського народу хвилиною мовчання.

До Меморіалу Жертвам Голодомору 1932-1933 років були покладені квіти та встановлені лампадки.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *