Квітуючі каштани порадували бориспільців вдруге за рік, однак така активність згубна для дерев.

Про те, що осінь з весною можуть зустрітися, ми всі читали у казці «12 місяців», проте такий феномен можна побачити нині наяву. У центрі міста на вул. Київський Шлях перед міським парком зацвіло кілька старих каштанів. Дерева не встигли позбутися жовтого листя, а вже рясно викинули білосніжні свічки. Така активність кінського каштану повторюється з року в рік.

У Борисполі вдруге цвітуть каштани

Чому дерева проявляють аномальну активність та як це впливає них, розповіла Ольга Клименко, головний спеціаліст міського зеленого господарства КП «ВУКГ». «Дана ситуація пов’язана зі зміною клімату на території України у бік потепління та засух. Під час літньої спеки дерева пережили шок, каштанам дошкуляє мінуюча міль, яка шкодить їхнє листя, призводить до його опадання і наближає стан спокою. Тепер, коли добова температура повітря знижується, дерева починають прокидатися вдруге, переходячи зі стану спокою у вегетаційний період, тому й цвітуть», — пояснює Ольга Іванівна. За її словами, розквітлі восени каштани також демонструють надміру довгу, суху та теплу осінь, що схожа на весну.

Співрозмовниця підтверджує, що під час другого цвітіння каштани виснажуються, тому пережити зиму їм буде важче, ніж тим, які не збилися із природнього графіку.
Існує версія біологів, що вдруге за рік квітучі каштани наступної весни не зацвітуть. Ми це обов’язково перевіримо.

Тетяна ХОДЧЕНКО, фото автора

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *