На хвилі патріотизму в Борисполі 23 серпня 2014 року відкрили пам’ятник Героям Небесної сотні.

Презентувати бориспільцям скорботний монумент приїхав навіть мер Києва Віталій Кличко. Гроші на нього зібрали благодійники, а влада – виділила місце під комплекс. Він включає в себе викарбувані імена загиблих патріотів, та портрет усім відомого народного депутата.

Цей пам’ятник дуже шанують жителі міста і кожен рік до викарбуваних прізвищ приводять школярів, сходяться депутати, мер, місцеві патріоти. Все наче правильно, люди вшановують загиблих, але головною дійовою особою, яка викарбувана в  граніті  є колись жертовний голий козак Гаврилюк. Причому художник не просто взяв його образ, він доволі впізнаваний і схожий на згаданого, нині народного депутата.

Також досить дивна деталь, що статеві органи козака прикрили національним прапором.

Пам’ятники мають бути. Особливо ті, що нагадують про історію твого народу, про народний героїзм.  Але чи мають вони бути “персоналізовані”? Хто обирає “героїв”?  Чому саме Гаврилюк, а не ті хлопці, які віддали жертовно свої життя? І чи є таким достойним героєм наразі той же Гаврилюк, котрий  комфортно “радиться” із депутатами, інколи втрапляє у різні неприємні історії, є “героєм” всіляких мемів в  соцмережах?

Цікаво, що пам’ятник героям небесної сотні поставили на місці, де раніше стояв вождь “усіх трудящих” Володимир Ілліч…

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *