Чи не замислювалися ви над тим, як незрячі люди читають книжки? 23 листопада у центральній міській бібліотеці пре-зентували Всеукраїнську волонтерську акцію «Озвучимо книжки для незрячих».

Одна із перших записала аудіо-книгу Ольга Кацан. Вона працювала в парі зі звукорежисером Валентином Шуткевичем на базі міської студії звукозапису «Boryspil Records», що в міському будинку культури. Виставивши фото процесу записування книги у Facebook, отримали коментарі-бажанння від друзів записати аудіок-нигу. Тоді виникла ідея зібрати всіх охочих в одному місці, аби більше розповісти про акцію й поділитися досвідом.

До проекту, ініційованого минулого року «Видавництвом Анетти Антоненко», приєдналися «Фоліо», «Нора-Друк», «Ніка-Центр». Ці видавництва надають безкоштовні права на створення аудіоверсій книжок. А люди з приємними тембрами голосу і бажанням допомогти стають партнерами акції й озвучують книги. Із пошуком студій звукозапису в благодійному фонді «Фундація літературних ініціатив», який проводить акцію, можуть допомогти.
«Моя колега записує книгу на диктофон в мобільному, щоправда загортає його в тканину, щоб ізолювати звук, потому передасть записи, аби їх почистили і змонтували», — розповідає Ольга.

Дар’я ГОНЧАРУК, вихованка гуртка «Журналісти-краєзнавці» при Бориспільскому центрі туризму і краєзнавства.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *