На нараді у Бориспільського міського голови прозвучала інформація щодо будівництва пам’ятника Павлу Чубинському. «Вісті» поцікавилися деталями.

Як розповів мер Анатолій Федорчук, ідея встановити в Борисполі достойний пам’ятник Павлу Чубинському виникла ще у 2008 році.

«Нам потрібно зробити все, щоб майбутні покоління знали свою історію і пишалися нею. Тому, коли на Книшовому кладовищі, яке згодом було перетворено на Книшовий парково-меморіальний комплекс, відбувалося перепоховання останків загиблих, ми усвідомили, що в центрі комплексу має бути пам’ятник Чубинському і зробили величезний фундамент для нього. Тоді я думав, що головною ідеєю має бути Гімн України, але доля звела мене з талановитим скульптором, автором пам’ятнику Олені Телізі в Києві, і ми разом розробили концепцію, яка втілена в макеті», — розповів Анатолій Федорчук.

У планах міського голови – обговорення концепції і макету пам’ятника на містобудівній раді та зустрічі з місцевими художниками і митцями. Перша презентація ескізу запланована на четвер, 18 квітня.

За задумом, висота пам’ятника — біля 6 м. Він буде виготовлений з білого граніту, видобутого в Україні. На постаменті — увесь текст гімну, зображення українських народних інструментів і один з гербів козацького роду, який ілюструє слова гімну. За попередніми розрахунками, вартість пам’ятника буде становити майже 3 млн грн. Міський голова вважає, що це недорогий варіант, адже меморіали такого рівня і розміру дорожчі. Наприклад, в Прилуках пам’ятник Тарасу Шевченку вартував 10 млн грн.

Є надії на місцевих спонсорів, але, зазначив Анатолій Федорчук, левову частку витрат візьме на себе міський бюджет.

«Хочемо, щоб пам’ятник Чубинському був найвеличнішим на Книшовому комплексі, а від нього, як промені, йшли інші пам’ятники, які вже встановлені», — поділився мер.

За його словами, наразі для обговорення на широкому рівні ще не час, це відбудеться згодом, після уточнення робочих моментів.

 

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *