Кожної зими на озері, що на перехресті вулиць Широка та Тургенєва у Борисполі, діє ковзанка, створена активістами, які окультурили водойму і зробили її окрасою мікрорайону. Один із ініціаторів, Корніяка Микола, щоб популяризувати активне зимове дозвілля, створив сторінку у Фейсбук «Ковзанка «Вигон». «Вісті» проінспектували льодовий майданчик. 

Зробили самі. Микола Корніяка розповів, що ковзанка популярна серед бориспільців навіть з інших мікрорайонів міста. На замерзлому озері грають хокейні команди, приходять кататися на ковзанах дорослі з дітьми. «Лише група «Хокей Борисполя» налічує 30 осіб, — це ті люди, що регулярно приходять. Рекорд минулого року – 72 відвідувача за день. У 2017 році на ковзанці відбувся перший чемпіонат із дворового хокею; цього року плануються ігри після Новорічних свят. Відчинений майданчик щодня: зранку і до 1-ї години ночі. Ковзанка має LED-освітлення, огороджена, є навіть переодягальня», — каже співрозмовник.

Помітно, що за льодовим майданчиком доглядають, його прибирають після кожної гри. Добровольці, а таких від 3 до 12 осіб, за потреби беруться до роботи. Після снігопадів лід чистять технікою — у одного з активістів є сніго-очисник. Коли лід через відлигу стає крихким, поверхню ковзанки знову заливають водою.

Микола Корніяка говорить, що вони неодноразово зверталися до міської влади, щоб ті допомогли розширити береги озера та провели роботи із заглиблення, але поки, каже, не відчули підтримки навіть від депутата округу.
Микола також був учасником програми British Council у Борисполі, проходив навчання, подавав свій проект. Його ідеєю було створення Різдвяного містечка на європейський манер на головній площі міста із ковзанкою біля святкової ялинки. Каже, пропозиція не потребувала залучення зазначених коштів із міського бюджету, все виконали б активісти. «Серед моїх однодумців самодостатні люди, бізнесмени, тому і задум втілили б, і доглядали б самі; від міста потрібні були лише дозвіл та виділення території, — розповідає ініціатор. — Але пропозиція не набрала голосів, тому центр Борисполя без ковзанки».

До речі, два роки тому організатори «льодової арени» на Вигоні подавали петицію до міської ради з ідеєю створення катка в центрі міста, її підписали набагато більше із 200 необхідних для цього громадян, комісія звернення розглянула та відповіла, що вже залила водою новозбудований спротмайданчик на вул Київський Шлях, 35, і цього достатньо.

Без великого ковзання. Директор Бориспільського міського Центру Спорту та фізичного здоров’я населення Микола Костянець розповів, що минулої зими за підтримки міської влади заливалися ковзанки в районі Соцмі-стечка, та у дворі серед багатоповерхівок на вул. Європейська (за Шаховим клубом). «Цього року облаштування ковзанок під питанням, адже за довгостроковим прогнозом погоди до лютого не передбачається сильних морозів. За нестабільних температур природні льодові майданчики не функціонуватимуть. Виходом могло б бути облаштування ковзанки з використанням спеціальних морозильних установок, але це дорого, і, як показала практика, економічно невигідно, — коментує депутат і спортсмен зі стажем. – Два роки тому приватна фірма орга-нізувала таку ковзанку, вклавши в неї десятки тисяч гривень, але отримала великі збитки, бо каталися лише по 5-10 людей в день». За словами Костянця, були спроби зробити велику ковзанку на міському стадіоні, але це шкодить траві, — після цього вона починає рости аж у вересні.

Щодо організації ковзанок на озерах міста, керівник Центру спорту відповів, що міській владі заборонено облаштовувати ковзанки на природних водоймах та брати участь в змаганнях, якщо такі проводяться там силами активістів. Причина — небезпека потрапляння людей під лід, і кримінальна відповідальність, яка в цьому випадку ляже на міську владу.
Натомість про залучення великого інвестора, який би розпочав традицію створення у Борисполі під відкритим небом льодового катка для масового зимового дозвілля, як це робиться у інших міста, поки не йдеться.

Наталія ТОКАРЧУК

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *