У Борисполі процвітає така непереборна стихійна торгівля. Про цю напасть неодноразово писали у ЗМІ, обговорювали у соціальних мережах та у владних кабінетах. Але бажання народу заробити продаючи на тротуарах продукти харчування виявилося сильнішим.

Давно відомо, якщо є попит то і з’являється пропозиція. Якби містяни не купували у стихійних продавців їх товар, то і не було б “стихійки”.

Із приходом осені на тротуарних прилавках з’явилися “лісові дари”. Сільські жителі рано вранці у лісах біля сіл Старе, Сошників, Кийлів збирають гриби і везуть  продавати до Борисполя. Цікаво те, щоб потрапити до старинського чи сошниківського лісу потрібно оминути шлагбаум військових.

Судячи із кількості грибних продавців попит на такий товар є. На “прилавках” можна зустріти: білі гриби, польські, опеньки, гливи, зелениці. А також сушені гриби та консервовані.

Дуже часто покупець не дуже розбирається у грибних видах, а також може отримати від продавця неправдиву інформацію стосовно того де саме збирався урожай,  чи гарантовано екологічно чистий простір (відсутність поблизу шкідливих виробництв, відсутність обробки лісу хімічними речовинами тощо).

Щодо консервованих, які нажаль, також зустрічаються на ринку, то покупцеві слід пам’ятати, що неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.

А який вихід?

Справа у тому, що Київська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій може зобов’язати міських голів та керівників райдержадміністрацій заборонити на всіх ринках торгівлю дикорослими грибами і грибами домашнього консервування. Але у Борисполі цього ніхто не зробив.

Влада Борисполя чомусь закрила очі на грибну торгівлю, затримала дихання і чекає, коли це все закінчиться.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *