Шановна громадо!

Запрошую Вас долучитись до написання Стратегії розвитку нашої громади.
У процесі реформи децентралізації ми, як і інші українські громади,  отримали більше ресурсів та повноважень. Із збільшенням кола повноважень зріс і рівень відповідальності перед жителями громади. Саме тому, сьогодні ми маємо використати такий вагомий інструмент забезпечення повноцінного місцевого розвитку, як стратегічне планування.
Ми не робимо формальне написання стратегії, ми не шукаємо шаблони – ми будемо писати її разом з вами! Влада і громада.
Бориспіль дорогий нам всім. І у кожного з нас є свої ідеї розвитку міста. Приходьте, будь ласка на навчання, на стратегічні сесії, висловлюйтесь. Обговоримо кожну ідею і спільно сформуємо бачення: «Які можливості має наша громада?», «Яким ми хочемо бачити Бориспіль?», «Як ми цього досягнем?»
З повагою                                                                  міський голова Анатолій Федорчук

Експерт:
Ольга Омельчук, магістр права та державного управління, експерт з місцевого розвитку, екс – міський голова м.Нетішин, Хмельницької області.
Якщо громада здатна стратегічно планувати, відповідаючи сучасним українським викликам, то вона може створити для себе комфортне та безпечне середовище. На жаль, практика місцевого самоврядування в Україні до реформи децентралізації характеризувалась двома негативними явищами. По-перше, патерналістським сприйняттям викликів, коли орган чи посадова особа місцевого самоврядування, звикає до централізованого командного способу планування діяльності. І, по-друге, звичкою кризового управління – реагувати лише тоді, коли необхідно усувати наслідки загрози, за принципом «гасити пожежу». Натомість, за сучасних умов децентралізації, органи та посадові особи місцевого самоврядування опановують методики ефективного стратегічного планування, успішно залучаючи до них громадськість.
Міський голова Борисполя та депутати міської ради прийняли рішення писати стратегію розвитку громади. Це важлива та актуальна задача. Ми готові допомогти. Але, важлива також і участь самих жителів громади. Якщо вони займають пасивну позицію спостерігачів у процесі формуванні стратегії розвитку, то сама стратегія залишається баченням лише влади та експертів, а тому, часто не відображає реальні очікування людей. Саме тому, ми пропонуємо під час кампанії стратегічного планування два навчальні модулі для всіх жителів громади. Теми навчальних модулів стосуються повноважень органів влади, місцевого бюджету, громадянської активності та контролю. Також, під час навчання, ми розповідатимемо про практики стратегування в Україні – вдалі та невдалі. Разом із учасниками будемо аналізувати досвід інших громад та складати власне бачення розвитку громади Борисполя.

Перший навчальний модуль відбудеться: 
8 вересня з 9:00 до 13:00 у приміщенні  міської ради, кім.305.
Теми І модулю: 
Можливості формування місцевого бюджету; 
Бюджетний процес на місцевому рівні;
Стратегічне планування;
Напрямки розвитку громади;
Участь громади у прийнятті владних рішень.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *