Суттєво змінилася процедура виїзду за кордон дитинибатьки якої проживають окремо, зокрема розширено перелік підстав, коли не потрібна згода другого з батьків на тимчасовий виїзд дитини за межі України, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально, а саме частина п’ята статті 157 Сімейного кодексу України (далі – СКУ) була викладена в іншій редакції, якою передбачено таке:

  1. Той з батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини самостійно вирішує питання тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей:

– на строк, що не перевищує одного місяця (якщо відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, то його слід інформувати шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі);

– на строк до одного місяця та більше:

1) за умови наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів;

2) за умови наявності заборгованості зі сплати аліментів, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на захворювання, передбачені частиною п’ятою статті 157 СКУ, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

 

  1. Визначено процедуру, за якою той з батьків, хто окремо проживає від дитини, належно виконує батьківські обов’язки та не має заборгованості зі сплати аліментів, може звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

Для цього необхідно звернутися рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з ким проживає дитина, за наданням згоди на виїзд дитини за межі України (згода має бути надана у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа).

У разі ненадання такої згоди, той з батьків, хто окремо проживає від дитини, звертається до суду з відповідною заявою, яка розглядається у спрощеному позовному провадженні (стаття 19 ЦПК).

 

  1. У всіх інших випадках тимчасовий виїзд дитини за межі України у супроводі одного з батьків здійснюється за згодою другого з батьків, на якій справжність підпису засвідчується нотаріально, із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску. Порядок надання такої згоди не змінився.

Інформація Бориспільської районної державної нотаріальної контори

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *