Оксана Пономарьова — директор нового академічного ліцею, який бориспільці уже називають «дев’ятою школою». До дня вчителя  Оксана Миколаївна розповіла про те, хто учитиме та учитиметься в новому закладі.

Нова бориспільська школа: заяви від батьків – у листопаді, відкриття – 1 грудня та зіркова команда вчителів

Оксана Пономарьова родом із Борисполя, її рідна школа — №6, де навчалася і куди повернулася після вишу. Стаж роботи — 20 років, з них 11 — заступником директора, 15 років викладала інформатику після перекваліфікації, за фахом – учитель початкових класів.

— Який принцип набору школярів і чи можна вже подавати заяви?
— Спільно із міським управлінням освіти ми розробили проект зарахування дітей до нової школи — він ще не підписаний, доопрацьовується. Планується, що на початок навчання (з 1 січня 2019 року, коли школа почне працювати) будемо зараховувати дітей 1-8 класів за бажанням. Переведення класами не буде — виключно за бажанням батьків. Зважаючи на кількість тих, хто до мене звертається, зрозуміло, що бажаючих багато, але заяв ще не приймаємо; підкреслюю — жодної я ще не прийняла. Причина: зараз на будмайданчику стороннім небезпечно знаходитися, йдуть активні роботи з благоустрою, які мають завершитися за два тижні. Від початку листопада, думаю, будемо приймати заяви. В ідеалі, ми б хотіли набрати 2-3 класи на кожну паралель і оці півроку працювати в напівтестовому режимі, щоб подивитися, де в нас слабкі місця. Якщо виявиться, що бажаючих навчатися у нас буде забагато, то право на першочергове зарахування матимуть учні, які проживають неподалік — на вулицях Банківська, Робітнича, Нова, Головатого. Передбачається, прийдуть учні зі шкіл №1 та 6, бо нова школа географічно розташована між ними.
— Яка система набору вчителів?
— Хочемо, щоб педагоги зібралися найкращі, як досвідчені, так і молоді. Багато зверталися вчителів, які живуть у Борисполі, а працюють в Києві. Є відсоток освітян, які працюють в школах Борисполя, але хотіли б перейти до нової з різних причин — одним легше добиратися, іншим хочеться чогось нового. Кілька студентів звернулися. Зараз проводяться співбесіди. Мені довірили формувати колектив, і це велика відповідальність, тому головне — зібрати команду. Як тільки я пройшла конкурс, мене запитали, за що найбільше переживаю, і я відповідала: щоб у новій школі сформувалася команда. Мені близький вислів: має бути не команда зірок, а зіркова команда.
Кількість вчителів залежатиме від кількості набраних класів. Штатного розпису ще немає. На даний момент 40-45 вчителів уже зверталися, окрім фізика. Якби в Борисполі була можливість вирішити питання із гуртожитоком для освітян, то проблем із кадрами не було б. Багато вчителів з інших областей цікавляться роботою у нас. Я вдячна міській раді, яка оплачує проїзд на роботу педагогів із Переяслава, Яготина та сіл Бориспільського району. Але хотілося б в першу чергу забезпечити роботою в новій школі бориспільців — це солідарність з міськими колегами.
— Є інформація, що до викладання залучатимуться науковці.
— Так, ми залучатимемо науковців до викладання в профільній школі — у 10 і 11 класах, а згодом у 12-му на основі сумісництва. Плануємо на цій базі відкрити відділення МАН — Малої академії наук, де викладачі вишів вчитимуть школярів проводити дослідження, оформлювати роботи на захист. Але науковця не запросиш просто так — ми маємо чітко розуміти, наприклад, що в нас є клас поглибленого вивчення української філології.
— Гендерна рівність у педколективі буде дотримана?
— Звертаються тільки жінки. Тільки! Вчителі-чоловіки для освітнього процесу — необхідність, бо зараз перекос у гендерному питанні: чоловіче виховання відрізняється від жіночого, і воно має бути присутнє в сучасній школі. На посаду вчителя фізкультури звернулися троє чоловіків, і це все. Складно щодо гендерного питання.
— Навчання планується в одну зміну?
— Школа завжди планується в одну зміну — але ви бачите, яка ситуація в нашому місті. Житлові комплекси будуються, рано чи пізно ми запровадимо дві зміни. Школа за проектом розрахована на 850 учнів, але, думаю, у першу зміну можна набрати до 1000 дітей. Якщо все буде благо, то 1 грудня школу має бути здано в експлуатацію.

«Знаково для Борисполя те, що нова школа будується добросовісно і роблять це небайдужі люди: прораб Василь Протас вболіває за кожну дрібницю; Володимир Шалімов через день на будівництві, все контролює; Микола Корнійчук рази три на тиждень буває, вникає, знає, де яка комунікація, що звідки й де; звичайні робітники відповідальні — кожен на своєму місці. Усі розуміють важливість будівництва школи, якось тут почула: це ж не базар будуємо, а школу! Роботи на об’єкті тривають третій рік, і це — швидкий результат, враховуючи масштаби».

Нова бориспільська школа: заяви від батьків – у листопаді, відкриття – 1 грудня та зіркова команда вчителів

Проектом передбачені: система оповіщення; протипожежні двері; величезні автономні підвали із високими стелями та кількома виходами, розраховані для великої кількості учнів; технічні приміщення; вентиляційні камери; теплопункт; електрощитова, два тири у підвальній частині; достойні кімнати для техперсоналу з окремим туалетом і гардеробом. 

Нова бориспільська школа: заяви від батьків – у листопаді, відкриття – 1 грудня та зіркова команда вчителів

Благоустрій території. Буде футбольне поле зі штучним покриттям, розглядається варіант огородити його не металевим, а капроновим матеріалом, що дешевше і безпечніше. Баскетбольний майданчик матиме цікаве покриття, буде бігова доріжка, майданчик для вивчення правил дорожнього руху, декілька зон відпочинку з лавочками. «Перед школою буде велика площа для урочистих подій, не будемо казати, лінійок — сподіваюся, будуть цікавіші заходи. А якщо й лінійки — то зовсім короткі», — розмірковує директор.

Дороги до школи. За словами директорки, буде облаштований заїзд до школи від вул. Робітнича,19, де довга алея; інший вхід — від вул. Нова. Це два парадних шляхи. Ще хвіртка з боку монастиря — запасний службовий вхід.

Маршрути. Там, де вул.Робітнича виходить на вул.Київський Шлях (поблизу бювету), будуть встановлені світлофори, щоб діти безпечно переходили дорогу. На проїжджій частині ближче до школи буде розмітка та «лежачі поліцейські».
Де і яка саме буде парковка та чи будуть тротуари до закладу від проїжджої частини, директорка не відповіла, бо, каже, ці питання — компетенція міської влади.

Процес облаштування. Нині директор займається вибором кольору лінолеуму та фарби, працює із постачальниками. «У вересні з Володимиром Шалімовим, керівником фірми-забудовника «Агробудмеханізація», ми замовляли обладнання: меблі, дидактичні матеріали, музичне устаткування, посуд тощо. На початку жовтня займалася кулісами для зали — ніколи не думала, що це таке складне питання. Вага куліс — майже 900 кг, 8м висота, карнізи мають бути відповідні, а стелі там підвісні, проходять комунікації — витяжки, електрика, треба було скомунікувати людей, які за це усе відповідають. Наприкінці місяця надходитиме обладнання — треба прийняти, перерахувати, перевірити. Доки школа не здана в експлуатацію, штатна одиниця тут одна — директор», — розповідає Оксана Пономарьова.
Зараз триває будівництво котельні — залито фундамент, прокладено комунікації.

Сергій КРУЧИНІН, фото автора

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *