У Борисполі відбувся неофіційний форум комунальних некомерційних підприємств первинної ланки медичної допомоги “Проблемні питання та шляхи їх вирішення”.

На якому були присутні майже 100 осіб з 14 областей України. Форум організував директор комунального некомерційного підприємства “Бориспільського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги” Євгеній Черенок.

На форумі підіймалися болючі питання, одне із них стосувалося  надання первинкою невідкладної допомоги. Євгеній Павлович заявив: –  “Якщо місцева влада зможе утримувати службу невідкладної допомоги, а це майже 5 млн грн у рік, то ми згодні її створити.  Є ще один можливий варіант: об’єднати екстрену і невідкладну служби, як це зробили у Києві. Третій варіант — заключення окремого договору із Національною службою здоров’я і виділення додаткового фінансування на утримання служби. Крім того, ми намагаємося втілити в життя ще один варіант, за прикладом Німеччини. У Німеччині була проблема з екстреною допомогою, і тоді їхній Червоний хрест запропонував допомогу. Уже 35 років на виклики там приїжджають волонтери Червоного Хреста. Тож відкидати допоміжну роль таких організацій не варто. Але на місцевому рівні зробити це складно, тому, поки цього не буде на державному рівні, нічого не вийде. Ще один приклад — Польща. Там є чітке розділення машин. Машина з позначкою “С” — значить, приїздить лікар, з позначкою “П” — пара медик, “Т” — це транспортний засіб. Суть в тому, що один диспетчер керує всією службою”.

Також на форумі цікавилися робочим графіком сімейного лікаря. Присутні запитували, як саме зв’язатися із лікарем у вихідні дні чи при нагальній потребі. Слухачі скаржилися на те, що сімейні лікарі набрали велику кількість пацієнтів, але не мають часу приділити бажаючим увагу. До свого лікаря неможливо додзвонитися, а прийом ведеться швидко і поверхнево.

На що Євгеній Черенок відповів: – “Вважаю, що підхід має бути індивідуальним. Як ми вирішуємо це питання в Борисполі? Амбулаторії працюють з 8.00 до 19.00. У суботу — з 9.00 до 14.00. Тому ми відкрили черговий кабінет первинної медичної допомоги, який працює у суботу з 14.00 до 20.00, у неділю — з 8 до 20.00, у святкові дні з 8.00 до 20.00. Обладнали кабінет, він почав працювати. Збираємо статистику. Ви знаєте, скільки за суботу і неділю звертається за допомогою? Дві-три особи. Як показує практика, утримання такого кабінету економічно поки необґрунтовано. Подивимося, як ка бінет буде працювати в святкові дня. Якщо буде необхідність, переведемо роботу кабінету на цілодобове чергування”.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *