У перший день навчального року, 3 вересня, дружина Президента України Марина Порошенко відкрила новий «Бориспільський інклюзивно-ресурсний центр», розташований в приміщенні Пролісківської філії опорного навчального закладу «Щасливський навчально-виховний комплекс «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок».

Відкриття закладу відбулося в рамках реалізації Бориспільською районною державною адміністрацією та районною радою реформ в галузі освіти, анонсованих Мариною Порошенко на виконання доручення Президента України Петра Порошенка.

Мета реалізації проекту: забезпечення рівного доступу для здобуття освіти дітей з особливими потребами та створення освітнього простору відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції «Нова українська школа» та Меморандуму про співпрацю між Фондом Порошенка та Київською ОДА, яким передбачено реалізацію національного проекту «Інклюзивна освіта».

Захід проходив за участі голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, голови Бориспільської районної державної адміністрації Олександра Туренка, голови Бориспільської районної ради Владислава Байчаса, Щасливського сільського голови Миколи Шмаюна.

Під час візиту гості оглянули кімнати центру та проінспектували роботу надсучасного мультимедійного обладнання.

У центрі створені та обладнані:

  • кімната лікувальної фізкультури та світла сенсорна кімната, де діти будуть проходити фізичну реабілітацію;
  • темна сенсорна кімната, в якій діти можуть розслабитись, зосередитись та підготуватись до роботи в групах;
  • кабінет вчителя-логопеда для виправлення вад мовлення;
  • кабінет практичного психолога та вчителя-дефектолога для проведення корекційних занять.

Дружина Президента ознайомилася з роботою вчителя-логопеда, практичного психолога та вчителя-дефектолога, а також поспілкувалася з дітьми, які відвідують центр.

З нагоди Дня знань почесна гостя вручила «Бориспільському інклюзивно-ресурсному центру подарунок у вигляді сертифікату на отримання мультимедійного центру та програмного забезпечення від Благодійного фонду Порошенка.

«Реформа інклюзивно-ресурсних центрів відбулась, – наголосила під час виступу Марина  Анатоліївна. – Цього року ми маємо 322 інклюзивно-ресурсних центри, які запрацювали 1 вересня по всій Україні. І зокрема, лідером у відкритті інклюзивно-ресурсних центрів є Київська область, де відчинив двері та приймає дітей 41 центр. Ми сьогодні побачили зразок, яким має бути інклюзивно-ресурсний центр, який відповідає всім сучасним вимогам щодо надання психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. Думаю, такі центри будуть відкриватися по всій Україні, і наші діти будуть відчувати, що вони потрібні своїй державі, що держава про них дбає і робить все можливе, щоб вони стали повноцінними членами українського суспільства».

Голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган висловив вдячність районному керівництву за співпрацю та фінансову підтримку у розбудові інклюзивно-ресурсних центрів Київщини.

Загальна вартість реалізації інклюзивного проекту в Бориспільському районі становила 7 млн. грн. Будівельні роботи тривали 4 місяці.

Сьогодні центр забезпечений сучасним інтерактивним обладнанням, завдяки якому є можливість розвивати у дітей усі пізнавальні процеси, підвищувати рівень мотивації до пізнавальної та навчальної діяльності.

Крім того, на території інклюзивно-ресурсного центру обладнано спортивно-ігровий майданчик для занять та відпочинку дітей.

У 2018/2019 навчальному році планується охопити корекційними заняттями до 40 дітей з особливими освітніми потребами, які проживають (навчаються) в Бориспільському районі.

Корекційні послуги надаватимуться дітям з різними нозологіями. Під особливості розвитку кожної дитини буде складено індивідуальний план розвитку та індивідуальна корекційна програма, за якою працюватимуть фахівці центру.

До штату установи входять вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичний психолог і вчитель лікувальної фізкультури. Фахівці надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей, забезпечуватимуть методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід.

Фінансування закладу здійснюватиметься  за рахунок бюджетних коштів, тож послуги центру будуть безкоштовними.

 

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *