Представники ромської національності, які проживають у селі Гора довгі роки не мають українського паспорту.

Юристи БФ”Право на захист” взялися допомогти громаді ромів вирішити цю проблему. На зустріч із юристами прийшло близько 20 людей. Представники БФ”Право на захист” опитали людей, зібрали необхідні документи та інформацію щодо того, де останні народилися, жили, вчилися, працювали, отримували радянський паспорт і чому виникають проблеми з отриманням чинного паспорта. Як виявилось, представники старшого покоління цієї громади в основному народилося в Казахстані, а переїхали в Україну вже після проголошення незалежності. Проблеми ж з документами у молодших стали наслідком відсутності документів у їхніх батьків – суцільне замкнене коло.

Після плідної розмови юристи мають намір подати запити для документального підтвердження факту проживання в Казахстані і Україні тих, хто звернувся до них під час зустрічі.

“Це досить поширене явище і стосується не тільки ромів. Проблема безгромадянства і недокументованих осіб тягнеться ще з часів розпаду СРСР – на даний момент ефективного механізму вирішення її немає ні в нашій країні, ні в країнах – колишніх республіках, звідки такі люди приїхали”, – розповідають у організації.
Тож якщо ви опинилися в подібній ситуації, ви можете звернутися до юристів БФ “Право на захист”, які проконсультують і допоможуть зібрати необхідний пакет документів.

БФ «Право на захист» – українська некомерційна організація, що працює у тісному співробітництві з глобальною НКО HIAS, однією з найстаріших у світі організацій, яка надає допомогу біженцям. Так само, як і HIAS, діяльність «Право на захист» спрямована на захист біженців, що опинилися в Україні через несприятливі обставини. Крім того, «Право на захист» забезпечує захист і дотримання прав людини інших вразливих груп населення: вимушених переселенців, осіб без громадянства та осіб під ризиком безгромадянства і без документів.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *